Skip Navigation LinksAna Sayfa > Office 365 Blog > Office 365, iPad ve iPhone mükemmel uyum!

Office 365' in iPhone ve iPad ile mükemmel uyumu!

iPhone gerçekten çok kullanılıyor. Özellikle Türkiye büyük bir Pazar. Makronet bünyesinde anlaşmalı müşterilerimize oldukça popüler bir mailing sistemi olan Campaign Monitor’ün danışmanlığını vermekteyiz. Buradan gelen verilerden şahsen analiz yapabiliyorum. Raporlardan bir tanesinde iPhone ve iPad üzerinden maillerin açılma oranı %49 civarında. Bu bence çok ciddi bir rakam. Bu rakamları çok genel değerlendirmemek gerekir ama sonuçta bu yaklaşık 20.000 kişiye gönderilmiş bir mailingin sonucundan gelen gerçek veri.

 

Office 365’i oldukça uzun zamandır kullanıyoruz. Ürün Türkiye’de son kullanıcıya tanıtılmadan önce  Microsoft  Office 365 Çözüm Ortağı olarak uzun süre deneme şansımız oldu. Tüm dökümanlarımızı ve maillerimizi uzun süredir bulut üzerinden kullanıyoruz. Neredeyse bilinen tüm mobil cihazlarda denedik. Office 365 tüm testlerden başarıyla geçti.

Ofiste Herkes Office 365’i iPhone ile Kullanıyor!

Türkiye bence teknolojinin hakkını gerçekten çok iyi veriyor. Örneğin bizim ofiste herkes iPhone kullanıyor. Bu nedenle size Office 365 ’in iPhone ile kullanımından ve avantajlarından bahsetmek istiyorum.

 Office 365 iPhone  

Office 365 bulutu ile tüm cihazlarda mailleriniz senkron olur

Örneğin iPhone veya iPad’iniz üzerinden bir mail sildiniz. Daha sonra bilgisayara geldiğinizde hiç bir şey yapmadan bu maili çöp kutusunda buluyorsunuz. Aynı şekilde Office 365 ile gelen Outlook Web Arayüzü ile giriş yaptığınızda da bu mail çöp kutusuna geliyor. Yada bir mail yazdınız cep telefonunuzdan. Bilgisayarınızın başına oturduğunuzda bu maili Gönderilmiş Öğeler içerisinde görebiliyorsunuz. Bunun için “Gönder/Al” gibi bir işlem yapmanıza da gerek yok. Aynı şekilde bilgisayarınızdan yada web arayüzünden yazdıklarınızda mobil cihazınıza geriyor. Tüm bunları Office 365 ile birlikte gelen Exchange Online sağlıyor.

Takvim ve Kişiler de tam senkron!

Bahsettiğim senkronizasyon sırf mailler için olmuyor. Tüm Outlook öğeleri için senkronizasyon çalışıyor. Örneğin Outlook üzerinden bir hatırlatma girdiniz. iPhone sizi belirttiğiniz tarihte otomatik olarak uyarıyor. Bunun için telefonunuzu bilgisayara bağlayıp bir eşitleme yapmanızda gerekmiyor.

En çok sevdiğim özellik;

Office 365 ile gelen Exchange Online sayesinde kişi kartları üzerindeki fotoğraflar iPhone ile senkron çalışıyor. Demek istediğim, diyelimki iPhone ile telefon defterindeki bir arkadaşınızın resmini çektiniz. Bu resim otomatik olarak Outlook’ta kişinin kartına geliyor. Üstelik birkaç saniye içinde. Bir süre sonra cep telefonunuzdaki kişiler ile Outlook üzerindeki kişiler ortak olduğu için,Outlook'ta tüm kişi kartları resimli oluyor.

Lync AppStore’da!

Office 365 ile gelen Lync Online anlık mesajlaşma ve konferans uygulamasını iPhone’unuza da yükleyebiliyorsunuz. Böylece Lync üzerinden ofisinizdeki diğer kişilerle her yerden anlık mesajlaşma yapabiliyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra SharePoint dökümanlarınıza da mobil site aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz. (Bu çok detaylı bu nedenle daha sonra anlatacağım).

iCloud vs Office 365

Bildiğiniz gibi iPhone ile beraber Apple tarafından sağlanan bulut hizmeti iCloud geliyor. iCloud, kişisel iPhone kullanıcıları için oldukça kullanışlı. Apple size @me.com üzerinde bir tane de e-posta veriyor. Bu e-posta üzerinden, takvim, kişiler ve fotoğraflar da diğer Apple cihazlarıyla senkron olabiliyor. 

iCloud bireysel olarak kullanabiliyorsunuz. Office 365 bulutunu ise kurumsal olarak kendi alan adınız altında kullanabilirsiniz. Üstelik platform bağımsız şekilde. Bunun dışında, Microsoft’un bulut üzerine yatırımı çok çok daha yüksek ve daha da önemlisi Office ürününün gücünü de buluta katmış durumda. Yani iCloud ile Office 365 ürünlerinin ikisi de bulut üzerinde olabilir. Fakat farklı sınıflarda oldukları için birebir karşılaştırmak doğru değil. Microsoft’un bulut üzerinde kurduğu Office 365 çok daha gelişmiş bir yapı ve ürün ağını içeriyor. iCloud ise daha çok kişisel iPhone kullanımına yönelik farklı bir çok özellik ve uygulama içeriyor. Zaten cihazlarda her ikisini birden kullanmanız da mümkün.

Bana sorarsanız bulut konusunda Microsoft beklenen hamleyi yaptı. Yakında Windows 8 telefonlar ile birlikte bu farkın daha çok hissedileceğinden hiç şüphem yok.

iPhone kullanıyorsunuz ve hala Office 365'e geçmediniz mi?

Hemen şimdi iPhone ile Office 365'i ücretsiz deneyebilirsiniz

Yayın Tarihi: Sunday, September 16, 2012
Güçlü Tuğay
guclu@office365.gen.tr
Makronet Bilgi Teknolojileri
Kurucu Ortak
BLOG Ana Sayfası

Office 365 Blog

Office 365 ile Buluttaki Ofisiniz Her Şeyiyle Eksiksiz!

Yeni Pencere Şarkımız Dünyaya Açıldı!

Tüketiciler İçin Yeni Office'e Merhaba

Neredeyse Her Yerden Dosyalarınıza Erişin!

Neden Office-365 ?

Windows Phone ve iOS için Lync 2013 Mobil Uygulamaları Hazır!

Office-365 için Temel Sistem Gereksinimleri

Foodist Fuarı Office-365 Standımız ile Renklendi!

Yammer ile Sosyal Ağ Rüzgarını Kurumunuzda Ek Yatırım Yapmadan Estirin

Office 365 Home Premium Tanıtıldı

Tüm Konular
Office 365 RSS beslemesi ile sitemizdeki güncellemeleri takip edebilirsiniz.
Office 365 RSS

Office 365 Sık Sorulan Sorular

Office 365 ile ilgili tüm sorularınızın cevabı burada.
Office 365 S.S.S.
Microsoft Office 365 Partner Logo
Makronet Bilgi Teknolojileri, Office 365 yetkili çözüm ortağıdır.
Ana Sayfa Office 365 Blog
Office 365 Nedir? Makronet Hakkında
Kurulum ve Entegrasyon Hizmetleri Sıkça Sorulan Sorular
Fiyatlar ve Seçenekler Office 365 İletişim
   
Office 365 Satın Al Office 365 Deneme
Site Haritası
© 2019  Makronet Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi - www.makronet.com